Skoč na: obsah | navigáciu

Emócie

Skúste sa zamyslieť nad momentom, keď prvýkrát vstúpite do interiéru, ktorý ste nikdy predtým nevideli.

Čo všetko Vám padne do očí?
Čo všetko Vás upúta a zaujme?

Práve teraz, na základe vnemov, si vytvárate dojem a pocit. Aby ste mali v rozdielnych situáciach rovnako príjemný pocit, musia byť farby, vzory a použité materiály prispôsobené charakteru a účelu daného interiéru. Vy zhodnotíte, či priestor do ktorého ste vstúpili, na Vás zapôsobil dobre. Môžete sa tam cítiť príjemne, všetko je tam pekne zladené, priestory na Vás pôsobia útulne, ale môže ísť aj o situáciu, kedy je niektorých prvkov priveľa, interiér je tvorený bez vkusu a na Vás to pôsobí až gýčovo.

Aby ste vedeli opísať svoj dojem, Vaše oči musia „zachytiť“ niekoľko detailov:

  • Prvý dôležitý moment je svetlosť priestoru. Svetlosť a priestrannosť je dôležitá pri výbere farieb a ich kombinácií do interiéru.
  • Druhý moment sú predmety umiestnené v priestore. Nábytok, doplnky, umelecké diela a ostatné dekorácie. Ich štýl, veľkosť a umiestnenie.
  • Všímaví postrehnú aj podklad, na ktorom stoja. Zaregistrujú typ a farebnosť parkiet alebo dlažby, kameňa či koberca.
  • Interiér s kvalitnou podlahou, špičkovým nábytkom, hodnotnými doplnkami Vám pocit spokojnosti nezabezpečí. Stále vidíte technické detaily holých okien a múrov.

Až textilom dokončíme interiér

Ponúkame Vám textilné dekorácie, ktoré Vám pomôžeme navrhnúť (poradíme vhodný výber, vzor, farbu, závesný systém), vyrobíme na mieru a násladne zavesíme alebo umiestnime a nadekorujeme.

Svetu vládne minimalizmus

Všeobecným interiérovým trendom je minimalizmus, ktorý neobišiel žiadnu miestnosť so strohými líniami, kubickými pravouhlými tvarmi a pastelovo chladnými farbami.

Čo je dnes v móde?

Popularita tmavšieho dreva zatiaľ výrazne neustupuje, no do centra záujmu sa dostávajú ovocné drevá a útulné červenkasté tóny. Syntetické vlákna na čalúnení strácajú pozíciu a uvoľňujú miesto vlne a ľanu. Vysoký lesk sa drží na čele pelotónu, mierne sa naň doťahuje kovový efekt. Skokanmi roka sú fialová a baklažánová. Nesmieme zabudnúť ani na cyklamenovú…

Stiahnite si náš prospekt Máte problém a neviete si rady? Napíšte nám.
Hore na stránku